Menu

Zakładamy szklarnię, czyli o tym, czemu warto postawić na sterownik do szklarni

Styczeń 25, 2017 - Termoregulatory
Zakładamy szklarnię, czyli o tym, czemu warto postawić na sterownik do szklarni

Wiosna się zbliża i czas pomyśleć o zaopatrzeniu swojego ogrodu w szklarnię. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu żadna porządna szklarnia nie obędzie się bez sterownika do szklarni.

Już pora pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu Twojej szklarni

Dużymi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon sadzonek szklarniowych. Już wkrótce będzie można rozpocząć sianie roślin. Szklarnie ogrodowe to konstrukcje, które chronią rośliny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, jak deszcz, śnieg czy ostre słońce, jednocześnie zapewniają wewnątrz optymalną temperaturę i wentylację. Ze względu na klimat w którym przyszło nam żyć są więc idealnym rozwiązaniem dla ogrodnictwa, zwłaszcza wczesną wiosną i późną jesienią. Istnieje także wiele roślin ciepłolubnych, których nie da się uprawiać inaczej niż w szklarni.
Dla wielu z nas uprawianie własnych warzyw, ziół, kwiatów, egzotycznych roślin i dzielenie się plonami z najbliższymi jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem, a praca przy tym przynosi relaks i zadowolenie z uzyskiwanych rezultatów. Poza tym taka szklarnia to miejsce, w którym możemy odpocząć i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca wiosną oraz ostatnimi jesienią.

Jakie są rodzaje szklarni ogrodowych?

W handlu dostępne są różne szklarnie ogrodowe: wolnostojące i przyścienne, wykonane z niezwykle wytrzymałych płyt poliwęglanowych, wyposażone w odporne na korozję aluminiowe ramy oraz wysokiej jakości szkło. Są trwałe, odporne na wiatr i duże obciążenie dachu. Jednocześnie charakteryzują się odpowiednią przepuszczalnością światła i blokują szkodliwe promieniowanie UV. Do kupna zachęca również wieloletnia gwarancja zarówno na ramę, jak i bazę fundamentową.
Jeżeli szklarnia to i odpowiednie jej wyposażenie.

Czemu warto postawić na sterownik do szklarni?

Obecnie w sprzedaży dostępne są nowoczesne urządzenia pomiarowo – sterujące przeznaczone właśnie do zastosowania w szklarni. Taki sterownik do szklarni kontroluje klimat dla roślin, zmniejsza zużycie energii oraz wody, zapewniając tym samym idealne warunki do szybkiego wzrostu upraw. W zależności od rodzaju sterowników mogą one mieć wiele możliwości pomiarowych i informacyjnych, np. sterują otwieraniem okien, podlewaniem, ogrzewaniem. Dokonują szeregu pomiarów, np. pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej, pomiar wilgotności, natężenia światła, prędkości wiatru, zawartości dwutlenku węgla. Jak więc widać sterownik do szklarni można uznać za urządzenie niezbędne, które w dużej mierze ułatwi naszą pracę.

Dodaj komentarz