Menu

Wspaniałe pamiątki dobrej zabawy, czyli wesołe fotki z imprez

Wrzesień 25, 2015 - Atrakcje i Rozrywka
Wspaniałe pamiątki dobrej zabawy, czyli wesołe fotki z imprez

Współczesne czasy sprawiły, że robimy tysiące zdjęć nawet podczas najkrótszego spotkania, czy wyjazdu, w dodatku możemy na bieżąco dzielić się tymi zdjęciami z najbliższymi, a także z dalszymi znajomymi również. To wszystko dzięki wszechobecnemu Internetowi.

Cały czas online

Czasy naprawdę zmieniły się w sposób niewyobrażalny przez ostatnie kilkanaście lat, a może nawet mniej. Obecnie większość ludzi posiada nie tylko telefony komórkowe, ale również dostęp przez nie do sieci internetowej, co jeszcze niedawno było tak naprawdę rzadkością. Dziś na bieżąco kontaktujemy się z bliskimi poprzez różnorodne kanały, przede wszystkim zaś przez media społecznościowe. Najpopularniejszym z nich wśród osób młodych jest Facebook, którego możliwości są ogromne, ponieważ łączy funkcje wielu innych wcześniejszych urządzeń, jak komunikatory, czy wymiana informacji z szerokim gronem odbiorców. Inne portale posiadają raczej bardziej ograniczone możliwości, dlatego posługują się nimi bardziej konkretni odbiorcy, w zależności od tego, czego oczekują. Na przykład Instagram umożliwia jedynie dzielenie się zdjęciami z krótkim opisem i ewentualne krótkie komentarze. Fotki z imprez mogą bezpośrednio od razu znaleźć się w Internecie. Aplikację Instagram wiele osób wykorzystuje do obserwowania codziennych poczynań sowich ulubionych gwiazd, z których coraz więcej posiada konta na różnych portalach, dając swoim fanom wejście do własnego życia.

A może lepszy jest papier?

Nauki społeczne pochylają się nad działaniem i popularnością portali społecznościowych odkąd tylko się one pojawiły. Wciąż nie do końca jest jasne, dlaczego i na jakich zasadach ludzie tak chętnie dzielą się swoją prywatnością. Czy naprawdę każdy znajomy, którego nie widzieliśmy od kilkunastu lat musi widzieć fotki z imprez, które teraz odwiedzamy? Bardzo ciekawym tematem badań jest kreowanie siebie właśnie poprzez portale, przedstawiamy się tam przecież w sposób, w jaki chcemy być postrzegani, a nie w sposób, który realnie uwzględnia wszelkie nasze cechy. Jak tak się to obserwuje to trochę żal się robi, ze coraz mniej zdjęć jest wywoływanych, że już nie powstają kroniki, a raczej blogi. Zastanawiam się czasem, jak długo przetrwają te elektroniczne pamiątki, czy nasze dzieci będą je jeszcze mogły podziwiać, tak, jak my przeglądamy nieraz z sentymentem czarno białe zdjęcia naszych rodziców lub własne z dzieciństwa. Nie wiadomo, co przyniesie nam przyszłość, ale na pewno warto robić zdjęcia i cieszyć się każda chwilą, którą w ten sposób utrwalimy.

Wspomnienia

Warto od czasu do czasu wrócić do tego, co było i powspominać najlepsze chwile, a może również te mniej przyjemne, z których zazwyczaj wyciągamy naukę na przyszłość. Obojętnie, czy wracamy do nich online, czy offline, zawsze jest to ciekawe doświadczenie i nowe przemyślenia na temat naszego życia. Dlatego przechowujmy wszelkie fotki z imprez i innych miejsc bardzo starannie.

Dodaj komentarz