Menu

Wakacje w toku. Czy masz już strój kąpielowy?

Lipiec 11, 2015 - Hobby
Wakacje w toku. Czy masz już strój kąpielowy?

Wakacyjna pogoda zachęca do odsłaniania ciała. Słońce świeci wysoko na niebie, temperatura rośnie, deszczu nie widać. Dla wszystkich, którzy mają wakacje, bądź choć chwilę urlopu to bardzo dobra wiadomość.

Wczasy raz do roku
Na ten moment czekamy przez cały rok ciężkiej pracy. Nareszcie nadszedł czas urlopów. Wiadomo, że w zależności od tego, jak długo pracujemy mamy odpowiednią ilość dni wolnych w ciągu roku. Ale niezależnie od tego ile dni nam przysługuje trzeba je zaplanować tak, żeby spędzić je w sposób, jaki najbardziej lubimy. Sposób, w jaki najlepiej odpoczywamy. Bo to urlop pozwala nam na naładowanie naszych wewnętrznych baterii i nabranie sił i motywacji do dalszej pracy w całym nadchodzącym roku. Każdy z nas lubi co innego. Morze, czy góry? Polska czy zagranica? Ten dylemat zawsze pozostaje na czasie. Są ludzie, dla których najlepszym odpoczynkiem jest uprawianie aktywności. Żeglarze, wspinacze, czy biegacze często swoje wolne dni spędzają właśnie na zajmowaniu się swoimi ulubionymi zajęciami. Męczą one fizycznie, ale psychika hobbystów odpoczywa. Inni z kolei nie wyobrażają sobie urlopu inaczej, niż wykupione wczasy w jakimś ciepłym kraju, jak Egipt, Grecja, czy Chorwacja. Są w stanie siedzieć przez dwa tygodnie na słońcu, opalać się, pływać i próbować miejscowych specjałów. Bez znaczenia jest, jaki sposób odpoczynku wybieramy. Najważniejsze jest to, żebyśmy robili właśnie to, co lubimy, co sprawia nam prawdziwą frajdę.

Odpoczynek nad wodą

Niezależnie, gdzie się wybieramy są takie rzeczy, które na pewno nam się na wyjeździe przydadzą. Jedną z takich niezbędnych wakacyjnych rzeczy jest strój kąpielowy. Przecież obojętnie, gdzie się wybierzemy trafimy nad jakiś zbiornik wodny, naturalny, czy sztuczny. W górach częściej będzie to jezioro lub staw, a na wczasach albo pojedziemy nad morze, albo będziemy musieli zadowolić się basenem, co ma swoje niewątpliwe plusy. Strój kąpielowy to strój niezbędny, a jednocześnie jego wybór wcale nie jest prosty. Mało która z nas lubi chodzić w tym odkrywającym wszelkie defekty ubraniu. Warto się zastanowić, jaki strój kąpielowy zakupić, albo może raczej w liczbie mnogie. Jadąc na dwa tygodnie do hotelu z basenem trzeba raczej wziąć więcej, niż jeden strój, w którym będziemy mogły się opalać lub pływać. W zależności od roku i sezonu modne są różne stroje kąpielowe, niedawno bardzo popularne były te z szortami, zamiast typowego dołu od stroju. Ostatnio do łask wracają stroje kąpielowe jednoczęściowe.

Jedno- czy dwuczęściowy?

Projektanci, a także sieciówki mają na nie coraz więcej ciekawych pomysłów. Jednoczęściowy strój nie musi być ani nudny, ani typowo sportowy. Może być naprawdę elegancki, nowoczesny i modny. Wielość wzorów i kolorów może wręcz przyprawić nas o zawrót głowy, gdy chcemy wybrać coś dla siebie. Zważmy przede wszystkim na to, by strój był dopasowany do naszej sylwetki. Panie, które mają kilka kilogramów za dużo i nie mogą się ich pozbyć powinny zdecydować się na kostium jednoczęściowy, najlepiej w duże wzory. Zamaskuje on częściowo to, co na pewno chcemy ukryć, czyli najczęściej okolice brzucha, gdzie większość z nas tyje najszybciej. Strój oprócz tego, że dobrze wygląda musi również być wygodny. Jeśli lubimy pływać to kupmy raczej coś w fasonie sportowym, a jeśli tylko się opalamy i przechadzamy po plaży możemy bardziej poszaleć i kupić strój kąpielowy, który ma bardo wymyślny projekt.

Dodaj komentarz