Menu

Wakacje nad morzem – czas start!

Sierpień 26, 2015 - Uncategorized
Wakacje nad morzem – czas start!

Wakacje nad morzem to najlepszy sposób na wypoczynek i jedyny w swoim rodzaju relaks. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez wyjazdu nad morze i nie ma w tym nic dziwnego – morski klimat uzależnia i jest to jedno z najlepszych uzależnień, jakie można sobie wyobrazić. Coraz więcej z nas wybiera pobyt nad morzem połączony z wizytą w SPA. Jakie są tego powody i dlaczego warto wybrać hotel ze SPA?

Dlaczego nad morzem odpoczywamy?

Każdego roku setki tysięcy osób podąża nad morze, szukając na wybrzeżu upragnionego odpoczynku. Nad morzem odpoczywamy z kilku powodów. Po pierwsze, nad morzem jest zdrowe powietrze pełne cennych składników, takich jak jod. Jod dobrze wpływa na drogi oddechowe i ogólny stan zdrowia. Najwięcej jodu jest w nadmorskim miejscowościach i wioskach, w których między morzem, a miastem występuje pas lasu iglastego.

Wspaniałe warunki dla cierpiących na schorzenia dróg oddechowych znajdują się na mierzejach – Mierzei Helskiej i Mierzei Wiślanej. W tych regionach blisko jest zarówno do morza, jak jeziora, znajdują się tam również piękne lasy. Drugim powodem, który sprawia, że nad morzem nasze zmysły doświadczają wyjątkowego ukojenie, jest sam…widok morza oraz szum fal. Są to dwa aspekty, które bardzo mocno oddziałują na zmysły, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Patrząc na morze, widzimy niczym niezakłóconą przestrzeń.

Nasz wzrok nie jest bombardowany przez reklamy, zmieniający się krajobraz, wielość bodźców i kolorów – po prostu odpoczywa. Szum fal jest z kolei najlepszą muzyką relaksacyjną dla naszych uszu. Morze to również kąpiele – pływanie, dotyk wody na skórze bardzo relaksują. Bardzo istotnym elementem wakacji nad morzem są również kąpiele słoneczne. Opalenizna poprawia nie tylko wygląd, ale też samopoczucie. Cera staje się promienna, wygładzona, a ciało nabiera apetycznego kolorytu.

A co, jeśli nad morzem nie ma pogody?

Klimat w Polsce, jak wiadomo, mamy jaki mamy. Niestety znane powiedzenie z pewnego kultowego filmu: „Jest zima więc musi być zimno!” nie ma swojego zastosowania latem. Latem w Polsce wcale nie musi być gorąco, co więcej, bardzo często letnie miesiące przynoszą chłodne pogody, niskie temperatury i opady deszczu.

Wówczas można oczywiście spacerować po plaży czy zwiedzać okoliczne miejscowości, ale największe morskie atrakcje w przypadku braku pogody – nie są dla turystów dostępne. Może z tego powodu tak popularne są hotele SPA nad morzem, wybierając się w takie miejsce mamy gwarancję udanego wypoczynku. W przypadku ładnej pogody możemy prezentować na plaży piękne, zadbane ciało po zabiegach pielęgnacyjnych, z których skorzystać możemy w hotelu.

Z drugiej strony, nic nie tracimy, jeśli pogoda nie jest zadowalająca – takie hotele mają w swojej ofercie tyle atrakcji, że prawdopodobnie i tak zabraknie nam czasu, żeby skorzystać ze wszystkich. W hotelach SPA nad morzem mamy do dyspozycji basen, jacuzzi, siłownię i możliwość skorzystania z licznych pakietów pielęgnacyjnych. Masaże gorącymi kamieniami, peelingi, maseczki, zabiegi odchudzające – jedyne, co musi robić, to poddać się ich relaksującym i pielęgnującym właściwościom.

Jak wybrać hotel?

Wybierając hotel spa, warto kierować się ofertą i odpowiedzieć na pytania, takie jak: czy w hotelu znajduje się restauracja? Czy możemy liczyć na śniadanie podane do pokoju? Jaka jest odległość od morza? Czy z basenu możemy korzystać całą dobę? Jaki jest zakres pakietów kosmetycznych? Oczywiście dla każdego istotne są inne rzeczy i to, co zadowoli jedną osobę, będzie niewystarczające dla drugiej. Niektóre hotele SPA nad morzem proponują pakiety pobytowe z dodatkowymi atrakcjami, na przykład pakiet na weekend dla zakochanych, pakiet na pobyt z okazji wieczoru panieńskiego czy pakiet rodzinny. Wybór odpowiedniej opcji to również szansa na oszczędzenie kilkudziesięciu złotych.

Dodaj komentarz