Menu

Ubezpieczenie OC Gliwice: Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Grudzień 19, 2015 - Ubezpieczenia
Ubezpieczenie OC Gliwice: Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Nie jest łatwo wybrać obecnie odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej swojego samochodu. Przede wszystkim dlatego, że istnieje coraz więcej firm ubezpieczeniowych, które prześcigają się w ofertach, bombardując nas reklamami i promocjami. Na co w takim razie warto zwracać uwagę?

Podstawa, zniżki oraz zwyżki

Podstawa ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie parametrów samochodu, co jest zatem ważne to jego model i marka, rok produkcji oraz moc silnika. Zdarza się, że decydujemy się na kupno pojazdu, właśnie zwracając uwagę na te parametry, żeby składka nie okazała się bardzo duża. Im młodsze auto tym lepiej, mniejszą cenę otrzymamy natomiast przy słabszym silniku. Zwyżki oraz zniżki obowiązują w zależności od kierowcy, nie brany już jest pod uwagę samochód. I tak ubezpieczenie OC Gliwice zależy przede wszystkim od przebiegu wcześniejszego ubezpieczenia. W ciągu ośmiu lat bezszkodowej jazdy możemy uzyskać maksymalnie 60 procent zniżki. Oprócz tego pod uwagę brany jest wiek kierowcy, zazwyczaj do 26 roku życia kierowcy posiadają jeszcze zwyżkę z tego tytułu. Niektóre ubezpieczalnie zwracają również uwagę na to, jak długo posiada się prawo jazdy. Warto zatem sprawdzić, która firma jakie wyliczy nam zniżki i zwyżki, bo różnica między składkami może wynosić nawet kilkaset złotych.

Możemy mieć zniżki współwłaściciela

Kierowcy, którzy wykupują pierwszy raz ubezpieczenie, mogą mieć zniżki, w przypadku, gdy posiada je współwłaściciel pojazdu. Nie zmieni to jednak faktu, że zostaną policzone zwyżki za wiek kierowcy lub krótki okres posiadania prawa jazdy. O czym warto pamiętać, to w przypadku, gdy którykolwiek ze współwłaścicieli będzie miał szkodę wspólnym samochodem lub innym, w którego jest posiadaniu, to zniżki przestają obowiązywać każdemu z nich. Oprócz tego zapłacimy za ubezpieczenie OC Gliwice więcej w przypadku, gdy samochód będzie służył jako taksówka, samochód rajdowy, naukę jazdy czy zarobkowy wynajem. Zdarzają się również różnice w cenie w zależności od wykonywanego zawodu, posiadania dzieci, liczby miejsc w aucie, czy posiadania innego ubezpieczenia w danej firmie. Zwróćmy również uwagę na dodatkowe usługi, które możemy uzyskać w ramach naszego ubezpieczenia OC, jak holowanie czy ubezpieczenie przewożonego bagażu.

Dodaj komentarz