Menu

Serwis Mazda Gliwice: zwróć uwagę na drobne usterki w swoim samochodzie

Styczeń 14, 2016 - Motoryzacja
Serwis Mazda Gliwice: zwróć uwagę na drobne usterki w swoim samochodzie

To, że samochody się psują wiedzą wszyscy i nie jest to nic, co mogłoby kogokolwiek zaskoczyć. Warto jednak dbać o swój samochód i reagować na wszelkie drobne usterki, żeby nie doprowadziły one do gorszych zniszczeń. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Stukanie, pukanie i inne odgłosy

Każdego kierowcę powinno przynajmniej zastanowić, jeśli nawet nie zaniepokoić, jeśli usłyszy wszelkiego rodzaju stuki w swoim samochodzie, albo inne odgłosy. Nowe samochody są maksymalnie wyciszone i jeżeli wszystko jest z nimi w porządku, to nie mają prawa wydawać z siebie niepokojących dźwięków. Jeśli je słyszymy, natychmiast powinniśmy się udać do warsztatu, dobry serwis Mazda Gliwice znajdzie przyczynę. Może się okazać, że to tylko drobne luzy, które szybko możemy naprawić. Zostawienie takich rzeczy i nie naprawienie, skutkuje najczęściej pogorszeniem stanu i dużo większymi kosztami związanymi z usunięciem usterki. Najpierw jednak sprawdźmy czy nie uderza nam coś o ściany w schowkach samochodu, żeby nie okazało się, że naszą usterką są na przykład okulary przeciwsłoneczne, które luźno uderzają o schowek albo coś innego. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy szukamy przyczyny, oddajemy do warsztatu samochód, wszystko jest z nim w porządku, a my ciągle coś słyszymy. Dlatego, jeśli już sprawdziliśmy, że nic w bagażniku czy w schowkach albo nawet pod siedzeniami, nie ma prawa stukać, zdecydujmy się na wizytę u mechanika.

Nasz samochód dziwnie zachowuje się na drodze

To, co absolutnie powinno zwrócić naszą uwagę to również dziwne zachowania na drodze naszego samochodu. Kierowcy dobrze znają swój pojazd i są w stanie wyłapać, jeśli dzieje się coś niepokojącego. Na przykład, jeśli czujemy luzy w kierownicy, albo inaczej samochód zachowuje się przy skręcie czy nawet hamowanie nie odbywa się tak sprawnie, jak dotychczas, wtedy odwiedźmy serwis Mazda Gliwice. Dobry mechanik dokładnie sprawdzi, w czym może tkwić przyczyna problemu. Co prawda, raz do roku jesteśmy w autoryzowanej stacji diagnostycznej, ponieważ auto musi być na nowo dopuszczone do ruchu, jednak nie oznacza to, że nie możemy robić przeglądu w naszym aucie w innych okolicznościach, które będą dużo bardziej dokładne. Tym samym zbliżający się dla nas termin przeglądu technicznego nie będzie powodem do stresu. W końcu będziemy wiedzieli, co dzieje się z naszym samochodem i na bieżąco będziemy naprawiać nawet drobne usterki.

Dodaj komentarz