Menu

Serwery w chmurze: dla osób, które nie lubią zobowiązań

Lipiec 5, 2015 - IT
Serwery w chmurze: dla osób, które nie lubią zobowiązań

Serwery w chmurze to przydatne narzędzie praktycznie w każdej firmie. Pomaga usystematyzować pracę i skutecznie zarządzać danymi. Umożliwia również przechowywanie plików. Usługa jest bardzo popularna, a dostawców niemało. Spośród gąszcza operatorów warto wybrać takiego, który będzie oferował elastyczne warunki.

Brak zobowiązań, większa swoboda

Przy wyborze optymalnego rozwiązania dla firmy należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Jedną z ważniejszych jest sposób wiązanie się z dostawcą umową. Lepiej postawić na rozwiązania, w których nie jest się skazanym na długoterminową umową. Nigdy nie wiadomo co może się przytrafić. W razie nieprzewidzianych okoliczności bez problemu można będzie wybrać inny pakiet bądź dostawcę. Maksymalna elastyczność zapewnia spokój. Nie czujemy się tak związani z jedną firmą. Nie musimy konsultować warunków umowy z prawnikiem lub dokładnie się w nią wczytywać. To pozwala zaoszczędzić czas. Równie istotne są zaawansowane rozwiązania technologiczne. Trzeba mieć pewność, że w każdej chwili będzie można mieć swobodny dostęp do zasobów. To bardzo ważne, bo nawet jednodniowe przestoje mogą zakłócić funkcjonowanie firmy. Warto postawić na serwery w chmurze, których działanie opiera się na stabilnych i bezpiecznych systemach. Idealną opcją są technologie typu Open Source, takie jak: Linux, KVM, libvirt. Są to sprawdzone rozwiązania, które dają gwarancję, że usługa będzie dobrze działać.

Niedrogie opłaty, duża dowolność

Rozwój firmy, realizacja większego projektu to rzeczy, które powodują, że pojawia się potrzeba zwiększenia miejsca na wirtualnym dysku. Wtedy wystarczy jedynie zgłosić takie zapotrzebowanie dostawcy i już po chwili cieszyć się nowymi możliwościami. W kilka minutach można uzyskać serwery w chmurze skrojone na miarę. Opłaty za takie usługi nie są duże. Kiedyś, żeby mieć serwer w firmie trzeba było przystosować jedno pomieszczenie na serwerownię. Do tego konieczne było zapewnienie optymalnych warunków wewnątrz. W dodatku ktoś musiał to sprawnie obsługiwać. Wymuszało to konieczność zatrudnienia informatyka. Obecnie opłaty za serwery w chmurze są symboliczne. Nie trzeba się martwić o to, by wraz z rozwojem technologi wymieniać sprzęt na nowszy. Żeby korzystać z wirtualnych serwerów, nie trzeba mieć najnowszego sprzętu komputerowego.

Serwery w chmurze działają praktycznie niezawodnie, ale czasem zdarzają się usterki. Tego nie da się uniknąć w stu procentach. Na szczęście eliminowaniem awarii zajmuje się dostawca, który dysponuje sztabem informatyków. Problem najczęściej rozwiązuje prawie natychmiast. My, jako usługobiorcy, nie musimy się niczym więcej przejmować. Wystarczy tylko zgłosić problem, by natychmiast otrzymać pomoc i wsparcie. To bardzo wygodne. Zmniejsza stres i inne niedogodności. System jest na tyle elastyczny, że daje wiele możliwość. Gdyby okazało się, że jesteśmy niezadowoleni z usług, a awarie będą zdarzały się częściej niż planujemy, zawsze można zmienić dostawcę. Brak zobowiązań powoduje, że nie musimy się w takich sytuacjach niczym martwić. Prowadzenie firmy jest już samo w sobie wystarczająco frustrujące. Jedno zmartwienie mniej to duży komfort. Korzystanie z wirtualnych serwerów to ogromne możliwości. Dzięki platformie można sprawnie zarządzać zasobami danych i mieć do nich odstęp z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu. Tak zaawansowane rozwiązania są powszechnie dostępne i niedrogie. Sprawdzają się zarówno w małych przedsiębiorstwach, które dopiero zaczynają swoją działalność, jak i dużych firmach.

Zobacz jak działająserwery w chmurze: http://cloudox.pl/

Dodaj komentarz