Menu

OC Ruda Śląska: jak uniknąć wypadku?

Czerwiec 27, 2015 - Ubezpieczenia
OC Ruda Śląska:  jak uniknąć wypadku?

Wypadek drogowy nie jest przyjemny i może się zdarzyć każdemu. Nie można całkowicie go wyeliminować, ale da się zmniejszyć prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny pojazdu i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Zanim wyjedziesz w trasę…

Musisz być absolutnie pewny, że twój samochód jest w pełni bezpieczny. Jeśli słyszysz postukiwania i inne niebezpieczne odgłosy bądź widzisz, że dzieje się coś niepokojącego, lepiej zostaw auto na parkingu, a w wolnym czasie podjedź z nim do warsztatu. Kiedy uczestniczymy w ruchu, możemy stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników. Nie należy bagatelizować wszelkich niepokojących objawów, bo mogą być one dla nas tragiczne w skutkach. Poza tym należy być w dobrej formie. Przemęczanie, stres nie są zaleceniem do tego, by wsiąść za kółko. Kierowca, który jest bardzo senny ma znacznie zaniżoną koncentrację. Jest wtedy niebezpieczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie powinniśmy też wsiadać za kierownice, jeśli dzień wcześniej wypiliśmy większą dawkę alkoholu. Po pierwsze nasz organizm nie jest dobrze wypoczęty, a po drugie nie mamy pewności, że w naszym organizmie poziom alkoholu jest na zerowym poziomie. Jeśli już zdecydujemy się wsiąść za kółko, poddajmy się badaniom na alkomacie. Można je przeprowadzić samodzielnie, ale nie każdy dysponuje urządzeniem pomiarowym . Alternatywą jest jeszcze zaopatrzenie się w jednorazowe alkomaty lub zgłoszenie się na komendę policji. Przysługuje nam prawo do takiego bezpłatnego badania w dowolnym momencie. Później zadecydujemy, czy możemy wsiąść do samochodu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wie o tym każdy kierowca, który przynajmniej raz w życiu znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. OC Ruda Śląska jest obowiązkowe, jednak mimo wszystko nie należy brać pierwszej lepszej propozycji, która rzuci nam się w oczy. Trzeba porównać oferty kilku ubezpieczycieli. Warto skorzystać z usług brokerów, którzy w jednym miejscu są w stanie porównać warunki kilku firm ubezpieczeniowych. Czasem różnice są naprawdę spore. OC Ruda Śląska może nie wystarczyć do uzyskania odszkodowania, bo w przypadku kiedy to my jesteśmy sprawcą nie otrzymamy żadnego odszkodowania. Dlatego należy dużo wcześniej pomyśleć o tym, by rozszerzyć pakiet ubezpieczeń. Nigdy nie wiadomo co może się nam przytrafić w czasie jazdy. W jednej chwili możemy stracić sprawnie działające auto i mieć same straty. Stąd lepiej zainwestować nieco więcej i kupić pełny pakiet. Tym bardziej, że zazwyczaj ubezpieczyciele promują kompleksowo rozwiązania i decydując się na OC z AC zapłacimy znacznie mniej .

Dodaj komentarz