Menu

OC Gliwice: załatw wszystkie formalności przy kupnie samochodu

Czerwiec 15, 2015 - Ubezpieczenia
OC Gliwice:  załatw wszystkie formalności przy kupnie samochodu

Niezależnie, czy zdecydujemy się na kupno samochodu z salonu, czy używanego musimy pamiętać o ubezpieczeniu OC. Bez tego nie możemy wyjechać na ulicę. Brak ważnego ubezpieczenia może grozić zabraniem dowodu rejestracyjnego i mandatem, a takie sprawy do miłych nie należą.

Wybierz najlepszą ofertę

Załatwieniem OC warto zając się od razu przy zakupie pojazdu. W przypadku starszych modelów czasami możemy jeszcze przez jakiś czas jeździć korzystając z OC poprzedniego właściciela – o ile wyrazi na to zgodę. Niestety, w przypadku nowszych pojazdów nie ma wyjścia i trzeba jak najszybciej wybrać dogodna ofertę. Jest wiele możliwości, a firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w propozycjach. Żeby nie kupować kota w worku, dobrze jest porównać kilka pakietów i wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane. Zazwyczaj większość formalności można załatwić w jednym, miejscu. Standardem jest oferowanie przez dealera samochodowego szerokiego wachlarzu propozycji na tanieOC Gliwice. Zazwyczaj firmy proponują warunki kilku ubezpieczycieli, tak by można było bez problemu wybrać najbardziej optymalne wyjście. To bardzo wygodne, bo kupując auto można przy okazji załatwić większość formalności. Dzięki temu oszczędza się sporo czasu, który można wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób, np. wyjechać w trasę świeżo kupionym samochodem. To dużo ciekawsze niż stanie w kolejkach i załatwianie wielu różnych spraw.

Kupno z rynku wtórnego: co trzeba załatwić?

Decydując się na zakup samochodu używanego formalności, których musimy dopełnić jest z reguły mniej. W wielu wypadkach wystarczy jedynie podpisać umowę kupna-sprzedaży i wsiąść do samochodu. Jeśli chodzi o OC to sprawa jest do ustalenia ze sprzedawcą. W przypadku, gdy termin ważności polisy się kończy w zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać. Kupno OC Gliwice spoczywa na barkach nabywcy. W sytuacjach, gdy OC jest jeszcze ważne i to kilka miesięcy można jeździć na ubezpieczeniu od poprzedniego właściciela – oczywiście do czasu jego wygaśnięcia. Jednak nie wszyscy wyrażają na to zgodę, bo kiedy zgłoszą sprzedaż samochodu mogą liczyć na zwrot różnicy kosztów z tytułu ubezpieczenia. Na ogół jednak mało kto stosuje takie praktyki. Koszty za OC Gliwice nie są aż tak duże i większość sprzedawców przekazuje prawa do korzystania z ubezpieczenia na rzecz nowego nabywcy. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedając samochód, wato jak najszybciej zgłosić ten fakt w ubezpieczalni i w urzędzie miasta lub gminy. W razie wypadku lub innych nieprzewidzianych okoliczności spowodowanych przez nowego posiadacza samochodu nikt nie będzie się z nami kontaktował, bo nie będziemy figurować w bazie. Wszelkie kwestie związane z mandatami za nadmierną prędkość zostaną wliczone na poczet kupującego.

Dodaj komentarz