Menu

Nowa odzież motocyklowa Zabrze przyda się każdemu

Czerwiec 14, 2015 - Hobby
Nowa odzież motocyklowa Zabrze przyda się każdemu

Odzież na motor to jedna z najważniejszych kwestii, gdy decydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z jednośladem. Nie jest to tylko kwestia mody, czy poczucia przynależności do pewnej grupy, ale najważniejsza w motomodzie jest kwestia bezpieczeństwa. Motor w żaden sposób nie chroni nas w razie wypadku, dlatego sami musimy zadbać o swoją ochronę, wybierając odpowiednią odzież.

W co ja mam się ubrać?

Jeśli dopiero co kupiłeś motor to pewnie zastanawiasz się w co najlepiej jest się na niego ubrać. Przede wszystkim musi to być profesjonalna odzież motocyklowa Zabrze. Takie ciuchy nie mogą być byle jakie, muszą być najwyższej jakości. Powinny być przystosowane do jazdy na motorze, czyli odpowiednio testowane, aby zapewnić, jak największe bezpieczeństwo użytkownikom. Po pierwsze Twoje ubranie powinno składać się z kurtki z długim rękawem oraz spodni z długimi nogawkami. To podstawa. Wszystkie elementy najlepiej jeśli wykonane są z naturalnej skóry, ponieważ jest ona materiałem wytrzymałym, a poza tym dobrze oddycha, daje idealny komfort cieplny podczas jazdy. Oprócz tego bardzo ważne są rękawice, które nie tylko chronią ręce, ale też dają dobrą przyczepność powierzchni dłoni do kierownicy, którą przecież musimy trzymać nieraz godzinami. Niektórzy preferują rozwiązanie pełne, czyli kombinezon skórzany, jednak inni wolą każdy element kupować osobno. To już jest po prostu kwestia gustu.

Rób przemyślane zakupy

Wiele sklepów oferuje odzież motocyklową Zabrze, zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Warto przejrzeć asortyment, jaki dana placówka nam oferuje, sprawdzić, czy ubrania te posiadają dobre rekomendacje, czy są wykonane z naturalnych materiałów. Przy zakupie ubrań na motor, niech nie decyduje w żadnym wypadku cena. Przede wszystkim jakość, która gwarantuje nam bezpieczeństwo, a dopiero potem cena produktu. Oczywistym jest, że cena, która na pierwszy rzut oka może się nam wydawać wysoka n ie wzięła się z nikąd, ale właśnie z tego, że użyte materiały są kosztowne, ponieważ są naturalne, bezpieczne i wygodne. To kolejna z cech, jakimi musi się charakteryzować odzież motocyklowa Zabrze. Ubrania te muszą być wygodne, ponieważ jeżdżąc na motorze długie godziny spędzamy właściwie w jednej pozycji cały czas. Nie można doprowadzić do tego, aby powstały otarcia, czy odparzenia skóry. Dlatego warto zainwestować w dobrą odzież, która będzie nam długo i dobrze służyła, a w razie wypadku uchroni nas przed wieloma konsekwencjami.

Najważniejszy w garderobie motocyklisty

Jaka część stroju jest najważniejsza? Oczywiście kask! To on chroni naszą głowę, która jest delikatna najbardziej narażona w razie kolizji. Dlatego nawet, jeśli nie chcemy inwestować w odzież, co jest nierozsądne, to choć kupmy sobie i pasażerowi kask. Jazda na motorze bez kasku jest po prostu czystą głupotą, nie dajmy się nigdy namówić na coś takiego. Zanim zakupimy kask sprawdźmy dokładnie jego wytrzymałość.

Dodaj komentarz