Menu

Nie trzeba mieć firmy, żeby wziąć samochód w leasing Kraków

Listopad 24, 2015 - Finanse
Nie trzeba mieć firmy, żeby wziąć samochód w leasing Kraków

To, że przedsiębiorcy mogą finansować swój samochód ratą leasingową jest powszechnie wiadome i często przez nich stosowane. Okazuje się jednak, że wiele osób nie wie, że na rynku dostępny jest również leasing konsumencki, dzięki któremu nie trzeba brać wymarzonego auta na kredyt.

Każdy może starać się o leasing

Warto jeszcze raz podkreślić, że leasing konsumencki dostępny jest nie tylko dla przedsiębiorców, ale również osób prywatnych. Jeszcze kilka lat temu przepisy, które były stworzone, nie regulowały tych kwestii, były niejasne i często klienci mieli obawy przed taką formą finansowania. Jednak po wejściu w życie odpowiedniej ustawy sposób ten jest dostępniejszy i powoli kupujący samochody się do nich przekonują. Najważniejsze jest to, że leasing Kraków wiąże się z dużo mniejszą ilością formalności. To doskonały sposób na finansowanie samochodu dla osób, które nie mają umowy na stałe, a tylko o dzieło, zlecenia lub kontrakt, tym bardziej, że umowy takie są w naszym kraju bardzo powszechne. Szczególnie jeśli możemy sobie pozwolić na dużą wpłatę własną, wtedy leasing taki możemy wziąć tylko na oświadczenie zarobków bez przedstawiania umowy z naszym pracodawcą lub zleceniodawcą.

Małe ryzyko dla firm, bo nie jesteśmy właścicielem

Należy jednak podkreślić, że biorąc samochód w leasing nie jesteśmy jego właścicielem, a tylko dzierżawimy go od firmy leasingowej. Właśnie dlatego firmy podejmują się finansowania produktu. Jeżeli przestajesz spłacać raty jest on ci po prostu zabierany, więc nie ma tu większego ryzyka. Pamiętajmy jednak, że po okresie spłacenia wszystkich rat leasingowych możemy samochód wykupić, a tym samym oficjalnie stać się już jego właścicielem. Co ważne, wzięcie samochód w leasing nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej. Jeżeli mamy natomiast problem ze spłatą rat, możemy go po prostu oddać do firmy. Wiąże się to ze stratą pieniędzy, które do tej pory wpłaciliśmy, ale dzięki temu nie będziemy mieć problemów z dodatkowymi kosztami, a tym bardziej nie otrzymamy negatywnych punktów w BIK-u, co na pewno spotkałoby nas w przypadku problemów ze spłacaniem rat kredytu. Wykup samochodu na koniec okresu leasingowania zależy od tego jakiej jest wartości i jaką wpłatę własną zrobiliśmy na samym początku.

Dodaj komentarz