Menu

Nie jesteś skazany na pracę poniżej kwalifikacji. Pisanie CV powierz specjalistom

Październik 16, 2015 - Kariera
Nie jesteś skazany na pracę poniżej kwalifikacji. Pisanie CV powierz specjalistom

Rynek w pracy w Polsce jest dość hermetyczny i delikatnie mówiąc mało przyjazny dla pracownika. Wiele osób wykonuje obowiązki poniżej swoich kwalifikacji. Są przez to sfrustrowani i niezadowoleni. Wzrasta liczba bezrobotnych magistrów. Tymczasem często powodem takich sytuacji jest mało zachęcające CV. Jak powinna wyglądać dobra aplikacja?

Uwierz w siebie

Wielu ludzi, mając za sobą niepowodzenia w szukaniu pracy, po jakimś czasie się poddaje i przestaje wierzyć, że coś takiego jak satysfakcja zawodowa jest w ogóle możliwe. Skończyli studia i wykonują zawód niezgodny z wykształceniem – często nisko płatny na tzw. umowach śmieciowych, a w firmie panuje taka atmosfera, że aż strach się odezwać. Taka sytuacja dobija i sprawia, że zaczynamy źle myśleć. Wmawiamy sobie, że nie stać nas na nic lepszego i że powinniśmy się cieszyć, że w ogóle ktoś zechciał nas łaskawie zatrudnić. Tak nie musi być. Okazuje się bowiem, że wielu takich sytuacji można by uniknąć. Część osób popełnia duży błąd już na etapie rekrutacji i nie zdaje sobie sprawy, że pisanie CV
nie jest takie proste. Nie wystarczy wziąć pierwszy lepszy szablon znaleziony w sieci. Dokumenty aplikacyjne muszą być przemyślane, czytelne i uwypuklające nasze osiągnięcia i doświadczenia zawodowe. Bez tego trudno o dobrą posadę, a w zasadzie jest to niemożliwe. Stąd tak ważne jest, by nie działać pochopnie. W przeciwnym razie może to nas drogo kosztować. Nie znajdziemy pracy zgodnej z naszymi aspiracjami, a każdy kolejny dzień w firmie będzie dla nas męką. W pracy spędzamy ponad połowę życia, dlatego ważne jest, by czerpać z niej satysfakcję. Na szczęście nie żyjemy na pustyni. Codziennie pojawiają się setki nowych ogłoszeń. Trzeba to wykorzystać i dobrze się zaprezentować, a kluczem do sukcesu jest profesjonalnie napisane CV. Bez tego ani rusz.

Jak powinno wyglądać dobre CV?

Pisanie CV nie jest proste. Musi być czytelnie i przejrzyste. Ważniejsze informacje powinny być wyróżnione, by rzucać się w oczy. Należy pamiętać, że potencjalny pracodawca nie ma czasu, by się zastanawiać nad kandydatem. Z reguły tylko pobieżnie przegląda otrzymaną aplikację. Jeśli nic go nie zainteresuje, odkłada ją na bok. Tym sposobem wiele wartościowych osób odpada w przedbiegach. Tymczasem dobrze napisane CV to połowa sukcesu. To właśnie ono determinuje naszą przyszłą karierę i pomaga w osiągnięciu życiowych sukcesów. Żeby mieć pewność, że dokument, który prześlemy do pracodawcy otworzy nam drogę do kariery, jego przygotowanie powierzmy specjalistycznej firmie. Doświadczony copywriter opisze nasze dotychczasowe doświadczenie językiem korzyści i przygotuje je tak, by było interesujące dla rekrutera. Grafik z kolei popracuje nad wyglądem dokumentu i wyróżni ważniejsze informacje. Tak opracowane CV znacznie zwiększa szanse na zatrudnienie i pozwoli znaleźć tę wymarzoną pracę. Wprawdzie zlecenie takiej usługi zewnętrznej firmie jest kosztowne, ale to w pewnym sensie inwestycja w siebie.