Menu

Największy hit na świąteczny prezent? Drony podbijają rynek

Listopad 25, 2015 - Zakupy
Największy hit na świąteczny prezent? Drony podbijają rynek

W listopadzie rozpoczyna się powoli myśleć o świętach Bożego Narodzenia. Najczęstszym problemem jest kupno prezentów, dlatego warto zastanowić się na tym wcześniej, żeby uniknąć szaleństwa zakupów w ostatnich dniach przed świętami. Największym hitem ostatnich lat stały się drony. Dlaczego?

Zabawka dla dużych chłopców?

Dawniej największym hitem były mówiące lalki i zdalnie sterowane samochody, technika jednak poszła bardzo do przodu, dlatego coraz częściej maszyny nie poruszają się tylko na ziemi, ale również w powietrzu. Zdalnie sterowane helikoptery i samoloty również przestały jednak być najnowocześniejsze. Teraz prawdziwym hitem są drony. Nie tylko możemy nimi latać w powietrzu, ale również wykorzystywać do robienia zdjęć i filmów. Dlatego po takie urządzenia sięgają przede wszystkim dorośli, którzy choć przez chwilę mogą poczuć się jak dziecko, robiąc przy okazji praktyczne zdjęcia. Rozpiętość cenowa tych bezzałogowych statków powietrznych, jak nazywają je specjaliści, jest ogromna, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Coraz częściej drony kupowane są również dzieciom. Niestety, bez nadzoru rodziców, może to spowodować wiele kłopotów, jak latanie w niedozwolonych miejscach (np. na lotnisku) lub uderzanie w drzewa czy latające ptaki.

Drony można wykorzystywać również w biznesie

Coraz częściej sięgają po nie redakcje dziennikarskie czy osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią. W obu przypadkach, jeżeli ze zrobionych zdjęć czerpie się korzyści materialne, należy mieć wykonany kurs obsługi dronów. Jest on płatny i organizowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, jego nieposiadanie wiąże się z zapłaceniem wysokich kar pieniężnych. Najnowocześniejsze firmy wciąż zastanawiają się jak jeszcze mogą wykorzystać drony. Amerykańska firma Amazon przeprowadza testy, w których wykorzystuje bezzzałogowce do dostarczania paczek swoim klientom. Najnowocześniejsze drony mogą bowiem przenosić cięższe rzeczy niż tylko aparaty fotograficzne czy kamerę. Specjaliści twierdzą, że rynek dronów będzie się rozwijał i będą one wykorzystywane coraz częściej w różnych dziedzinach naszego życia. Producenci wciąż pracują, aby je unowocześniać i dodawać nowe funkcje.

Tagi: ,

Dodaj komentarz