Menu

Kobieta zawojuje świat jeśli wybierze botki!

Listopad 2, 2015 - Moda
Kobieta zawojuje świat jeśli wybierze botki!

“Dajcie dziewczynie dobrą parę butów, a zawojuje świat” – ten cytat Marylin Monroe znany jest na całym świecie. Producenci obuwia bardzo wzięli go sobie do serca i starają się znaleźć buty idealne. Coraz częściej mówi się, że są nimi botki. Od kilku sezonów nie schodzą z okładek najlepszych modowych pism, wykorzystywane są we wszystkich pokazach mody na najlepszych wybiegach. Co jest takiego w tych butach?

Najbardziej uniwersalne obuwie

Nie oszukujmy się, każda kobieta lubi mieć wiele par butów, ale nie zmienia to faktu, że zawsze mają swoje ulubione, które wybierają najczęściej, niezależnie od okazji. Botki spełniają tu idealnie funkcję uniwersalnych. To buty, które pasują do każdego stroju, czy jest on elegancki, na co dzień, czy biznesowy. Co więcej, można je zakładać zarówno do sukienek czy spodni, pasują za każdym razem. Już od nas zależy jaki wzór wybierzemy, a producencji dają nam ich niezliczoną ilość. A co najważniejsze, są zdecydowanie wygodniejsze od wielu dostępnych rodzajów butów, szczególnie uwielbianych głównie przez mężczyzn, szpilek. Wygoda botków zależy od naszych preferencji. Możemy wybierać począwszy od naszej preferencji odnośnie podeszwy: botki mogą być zarówno płaskie, jak i z obcasem czy platformą. Cienka szpilka, gruby obcas czy koturna – możliwości jest wiele. Drugorzędny jest wybór materiału, z których powstały. Zawsze warto wybierać naturalne, żeby stopom było wygodnie, ciepło, ale z dostępem powietrza.

Modne i coraz częściej wybierane

Paryż, Mediolan, Nowy Jork czy Londyn – na wszystkich wybiegach królują botki. W ostatnich sezonach otrzymały miano najmodniejszych dodatków. Nic dziwnego, doskonale komponują się z różnymi strojami, są wygodne, a liczba wzorów do wyboru jest tak duża, że zawsze można znaleźć pasujące na daną okazję. Kobiety sięgają po nie głównie jesienią i wiosną, ale coraz częściej ocieplane botki cieszą właścicielki również zimą. Coraz częściej pojawiają się również modele letnie, z lekkich materiałów, które pozwalają z nich korzystać również w ciepłe dni. Czy znajdą się buty, które powtórzą ich sukces w kobiecych szafach? Na razie zwycięstwo botków nad innymi jest niekwestionowane.

Dodaj komentarz