Menu

Jak prowadzić firmę efektywniej? Oprogramowanie dla firm!

Marzec 3, 2016 - IT
Jak prowadzić firmę efektywniej? Oprogramowanie dla firm!

Coraz więcej młodych osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Wynika to z chęci bycia sobie samym szefem, jak również niejako z konieczności – współcześnie coraz trudniej o stabilne zatrudnienie w swoim zawodzie. Dla młodych to jednak nie problem – założenie własnej firmy wymaga odrobiny czasu, ale przede wszystkim ciekawego pomysłu, który przyniesie nam zysk.

Współcześnie prowadzenie firmy jest znacznie prostsze niż kilkanaście lat temu. Różnica wynika w łatwości komunikowania się z potencjalnymi klientami oraz urzędami. Ułatwia to sieć internetowa. Młodzi przedsiębiorcy szukają sposobów na dodatkowe ułatwienia – zarówno w kwestii prowadzenia firmy, jak i reklamie. O ile w tym drugim pomogą liczne kanały społecznościowe, o tyle w pierwszym przypadku konieczne jest wybranie rozwiązania sprawdzonego i profesjonalnego. Takim bez wątpienia są programy dla firm, takie jak Comarch ERP. W czym pomoże nam to rozwiązanie?

Fakturowanie, księgowość, zarządzanie

Podstawową zaletą programów Comarch jest pomoc w fakturowaniu. Poprzez iFaktury24 możliwe będzie wystawianie faktu i ich automatyczne wysyłanie do konkretnego klienta za pomocą internetu. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Fakturowanie to jednak nie jedyna funkcja tego programu. Kolejna to znacznie łatwiejsze zarządzanie sprawami księgowymi. Informacje, których poszukujemy, są pod ręką! Wystarczy wpisać interesującego nas kontrahenta czy datę. Niezwykle ważne jest, że program pozwala przechowywać dane o współpracujących z nami firmach. Aby wprowadzić taką do pamięci oprogramowania wystarczy zastosować nazwę i NIP. Wszelkie rachunki i faktury wystawiane na daną firmę będą automatycznie przypisywane do jej profilu.

Kolejną zaletą programów dla przedsiębiorców jest możliwość zdalnego zarządzania sklepem internetowym, prowadzenie sprzedaży, doglądanie stanów magazynowych – a wszystko to w jednym miejscu.
Niewątpliwą zaletą programu jest fakt, że jest on dedykowany zarówno na komputery stacjonarne, laptopy, tablety oraz smartfony.

Czy obsługa oprogramowania jest trudna? Zdecydowanie nie – nad intuicyjnością Comarch pracowali wybitni specjaliści. Byli oni świadomi, że program dedykowany jest także dla ludzi nieco starszych, prowadzących własne firmy i pragnących znacząco ułatwić sobie codzienną pracę.

Dodaj komentarz