Menu

Dron profesjonalny to idealny prezent pod choinkę, nie tylko dla dzieci

Grudzień 12, 2015 - Drony
Dron profesjonalny to idealny prezent pod choinkę, nie tylko dla dzieci

Zbliża się Boże Narodzenie więc zaczynamy zadawać sobie pytanie o to, co będzie najlepsze na prezent dla naszych bliskich. Coraz częściej pod choinką znajdują się najnowsze nowinki techniczne. Taką rzeczą, które często będzie można znaleźć w tym roku są drony, które ucieszą nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych.

Droga zabawka dla swojego dziecka

Drony mają to do siebie, że te naprawdę dobre nie są tanie. Wykorzystanie nowoczesnej technologii kosztuje bowiem bardzo dużo. Jednak nie musimy od razu pokusić się o kupno czegoś drogiego, bo dron profesjonalny może się okazać nieodpowiedni dla naszego malucha. Tym bardziej, że dzieci będą miały frajdę głównie z tego, że będą mogły posterować latającym samolotem, a nie wykorzystają wszystkich jego funkcji. Dlatego jeśli chcemy sprawić radość naszemu dziecku, a wiemy, że nie dorosło jeszcze do takiego sprzętu, kupmy na początek zdalnie sterowany helikopter, którym maluch też będzie mógł latać po domu czy na dworze. Tym bardziej, że może się okazać, że dziecku zabawka szybko się nudzi, a my pozostaniemy z wysokim rachunkiem. Dron jest jednak doskonałym pomysłem na prezent dla dorosłego, który wykorzysta go na pewno dużo lepiej niż dziecko.

Miłosnik fotografii będzie zachwycony

Oczywiście nie każdy będzie chciał dostać dron profesjonalny pod choinkę. Jednak na pewno miłośnik fotografii czy lubiący odkrywać nowe miejsca, będzie się bardzo cieszył. Tym bardziej, że dron pozwala na zrobienie zdjęć z niedostępnej tak łatwo perspektywy – lotu ptaka. A także możemy nim polecieć w miejsca niedostępne dla ludzkiego oka. Weźmy pod uwagę czy zależy nam na długich dystansach drona, bo wtedy musimy kupić taki, który będzie miał większy zasięg, a baterie wytrzymają dużo dłużej. Poza tym nie każdy dron będzie robił dobre zdjęcia. Dowiedzmy się, jak długo wytrzyma on zawieszony w powietrzu, bo jeśli nie ma takiej opcji, zdjęcia prawdopodobnie będą wychodzić poruszone. Wykorzystanie komercyjne dronów wiąże się ze zdaniem egzaminu państwowego, organizowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, co warto wziąć pod uwagę, jeśli nasz zakup ma być motorem do rozwinięcia czyjejś działalności. Nie zmienia to faktu, że na pewno obdarowanemu sprawi on dużo radości w święta.

Dodaj komentarz