Menu

Dokąd udać się w podróż, gdy decydujemy się na wynajem campera?

Grudzień 24, 2016 - Motoryzacja
Dokąd udać się w podróż, gdy decydujemy się na wynajem campera?

Chciałbyś wyruszyć w podróż camperem, ale nie wiesz, który kraj wybrać? A może zastanawiasz się, które kraje są przyjazne dla camperowiczów? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł i zobacz, dokąd warto udać się w podróż, gdy decydujemy się na wynajem campera.

Podróż po naszym kraju, a może wyjazd za granicą?

Gdy decydujemy się po raz pierwszy na wynajem campera, to wybór miejsca, w które się udamy nie jest prostym zadaniem. Nie dość, że jest tyle pięknych państw, które są warte uwagi i zobaczenia, to dodatkowo wiele z nich jest bardzo przyjazna camperowiczom, dzięki czemu nie musimy przejmować się tym, że nie znajdziemy noclegu czy miejsca parkingowego. W takim razie gdzie jechać? Na pewno warto jest zwiedzić nasz kraj. Polska nie tylko jest piękna i różnorodna pod względem widoków i historii, ale także sprzyja samochodom campingowym i ich właścicielom. U nas nie ma praktycznie żadnych zakazów nocowania w atrakcyjnych turystycznie miejscach, a campingów u nas jest pod dostatkiem. Jakby tego było mało, to wiele tego typu miejsc posiada specjalny obszar, który przeznaczony jest tylko dla camperów, gdzie istnieje możliwość ich serwisowania. Niestety, pod względem parkingów przy drogach nie jest już tak różowo. Podobnie jest ze stacjami benzynowymi, na których bardzo często nie ma warunków do zlania chemii z toalety. W krajach europejskich jest to standard, którego w Polsce jest brak. Mimo wszystko wielu camperowiczów poleca nasz kraj na forach i chętnie go przemierzają. W końcu, jak to mówi przysłowie, nie warto chwalić cudzego, skoro własnego się nie zna.

Miłośnicy camperów chętnie odwiedzają…?

Na polskich forach ewidentnie widać, że przodują 3 państwa, do których najchętniej się wybieramy. Są to: Norwegia, Włochy i Francja. Dobrym wyborem jest Norwegia, która jest więcej niż przychylna camperowiczom. Jeśli zdecydujemy się na wynajem campera i wyjazd do tego pięknego skandynawskiego kraju, wtedy mamy pewność, że nie będziemy mieli problemów z podstawowymi rzeczami, a wszelkie standardy, takie jak możliwość zlania chemii z toalety na stacji benzynowej, zostaną spełnione. A co z Włochami i Francją? One również wliczają się w poczet państw, które chętnie witają camperowiczów. Niestety, zdarzają się tam rejony, w których nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych przeznaczonych dla camperów, co jest niewielkim utrudnieniem podróży. Mimo wszystko warto jest zwiedzić każdy z wymienionych wyżej krajów.

Dodaj komentarz