Menu

Dlaczego wiele osób lekceważy ubezpieczenie OC Gliwice?

Luty 19, 2016 - Ubezpieczenia
Dlaczego wiele osób lekceważy ubezpieczenie OC Gliwice?

Kupno i posiadanie samochodu lub innego pojazdu to nie tylko duża radość i ułatwienie, ale też spora odpowiedzialność. Patrząc na statystyki dotyczące wypadków można odnieść wrażenie, że nie wszyscy użytkownicy zdają sobie z tego sprawę i nie wszyscy wiedzą, że przez nieprzestrzeganie zasad i przepisów drogowych mogą stwarzać naprawdę duże niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg. Nie chodzi tu tylko o kierujących pojazdami, ale również o pieszych.

Warto podkreślać kwestię odpowiedzialności już na kursach, ale również później na wszelkich szkoleniach dla kierowców.
Obowiązki posiadacza samochodu są tak naprawdę niewielkie, ale i tak część osób ma z nimi problem. Przede wszystkim pojazd musi być sprawny technicznie, po przeglądzie w warsztacie, musi być zarejestrowany w odpowiednim urzędzie, a także musi być na niego wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Każdy z tych trzech obowiązków ma swoje jasne uzasadnienie. Tablice rejestracyjne służą przede wszystkim możliwości kontrolowania ruchu na drodze, dzięki nim kierowcy nie są anonimowi i w razie łamania przepisów mogą ponosić konsekwencje. Przegląd to chyba też jasna sprawa. Sprawny pojazd to pojazd bezpieczny, zarówno dla nas, jak i innych. I na koniec ubezpieczenie, które z kolei pozwala na zadośćuczynienie ofiarom zdarzeń drogowych, których ewentualnie będziemy sprawcami. Nie warto, więc lekceważyć żadnego z tych obowiązków. Warto natomiast szukać dobrych ofert, czy to warsztatów samochodowych, czy Ubezpieczenie OC Gliwice, tanie i solidne.

Nie samymi obowiązkami żyje człowiek, więc poszerzmy swoje horyzonty jeszcze o kilka innych ważnych spraw. Na przykład o wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, jak choćby AC. Czy NNW. To niewielki wysiłek, a korzyści ogromne.

Dodaj komentarz