Menu

Dlaczego pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych jest takie drogie?

Wrzesień 17, 2016 - Pozycjonowanie
Dlaczego  pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych jest takie drogie?

Pozycjonowanie to działania polegające na tym, by strona była widoczna w wyszukiwarce Google, a tym samym, by można było skutecznie dotrzeć do zainteresowanego naszymi usługami klienta. Jak się okazuje marketing cyfrowy nie jest prosty. Stąd też ceny za takie usługi nie są małe.

Cały zespół w akcji

Jak się okazuje, żeby pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych było skuteczne, potrzebne jest zaangażowani całego zespołu. Kiedyś takie działania były duo prostsze. Jeszcze kilka lat temu wbiciem frazy w topy zajmował się tylko jedne człowiek. Trzeba było jedynie dysponować odpowiednim systemem wymiany linków. Dziś takie działania nie są już możliwe, a jeśli nadal ktoś będzie próbował posługiwać się takimi technikami, to witryna prędzej czy później otrzyma karę Google i będzie zupełnie niewidoczna. Żeby osiągnąć długotrwały efekt, potrzebne jest zaangażowanie całego zespołu. Ale po kolei. Copywriter jest odpowiedzialny za tworzenie angażujących użytkowników treści pisane zgodnie z wytycznymi Google, web designer dba o to, by strony były tworzone zgodnie z zasadami UX, a strona była przejrzysta i intuicyjna dla użytkownika. Do tego specjalista ds. SEO jest odpowiedz lny za właściwą optymalizację strony. Jedna osoba nie jest w stanie skutecznie prowadzić działać marketingowych. Co więcej, pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych to praca dla specjalistów. Żeby więc agencja mogła prowadzić skuteczne działania marketingowe, musi w to zainwestować niemałe pieniądze. Już same wynagrodzenia pracowników są spore, do tego dochodzą jeszcze bieżące opłaty, np. związane z czynszem. To wszystko sprawia, że pozycjonowanie jest takie drogie.

Wybierz renomowana agencję

Rynek usług marketingowych jest bardzo rozwinięty. Wciąż powstają nowe firmy, które oferują swoim klientom tego typu usługi. Nie wszystkie jednak są tak doświadczone, a w swoim zespole mają prawdziwych fachowców. To ważne, bo przekłada się na sukcesy w firmie. Stąd tak ważne jest, by wybrać naprawdę dobrą firmę ze sporym dorobkiem i doświadczeniem. To większe prawdopodobieństwo, że tak realizowane usługi będą świadczone na naprawdę wysokim poziomie. Za jakość usług się płaci, ale to inwestycja, która się zwraca z nawiązką. Do firmy zaczynają dzwonić telefony, przychodzą potencjalni klienci. Tym samym można w krótkim czasie pozwolić sobie na rozwój i wybić się na pozycje lidera w branży. Warto więc poświęcić na takie działania część budżetu.

Dodaj komentarz