Menu

Dealer Mazda Gliwice: dobierz odpowiednio handlowca zanim kupisz samochód

Styczeń 13, 2016 - Motoryzacja
Dealer Mazda Gliwice: dobierz odpowiednio handlowca zanim kupisz samochód

Większość osób, które kupują samochody przed jego dokonaniem trzy razy zastanawiają się, zanim podejmą decyzję. Wszystko dlatego, że na pojazd zazwyczaj wydajemy ciężko zarobione pieniądze i to nie są małe kwoty. Dlatego warto odpowiednio dobrać dealera, od którego kupimy nasze wymarzone auto.

Nowe samochody, prosto z salonu

Na pewno łatwiejszy wybór mamy, gdy decydujemy się na kupno nowego samochodu. Idziemy wtedy do salonu, wybieramy odpowiedni model, wyposażenie, które nas interesuje i czekamy aż samochód będzie już do odebrania. Oczywiście, również tutaj warto zwrócić uwagę na jakość obsługi klienta, późniejszą posprzedażową opiekę oraz na rabat, jakiego może udzielić nam dealer Mazda Gliwice. Warto bowiem pamiętać, że w różnych salonach, możemy otrzymać różną cenę za nasz samochód, ze względu na wewnętrzne zniżki, które czasami są w nich ustalane. Jeśli natomiast nie otrzymamy taniej samego pojazdu, to dzięki dobrym negocjacjom możemy otrzymać gratis opony na zimę czy inne dodatkowe wyposażenie. Wszystko zależy jednak od dobrej woli sprzedającego, dlatego warto poszukać tego, który rzeczywiście nastawiony jest na klienta.

Używane pojazdy mogą być dobre, ale trzeba uważać

Kupując używany samochód dwa razy bardziej zwróćmy uwagę na handlowca, który nam go sprzedaje. Najlepiej kupować je w komisach, które znajdują się przy salonach samochodowych, ponieważ są one zazwyczaj pewniejsze, sprawdzone pod względem technicznym, a przy tym nie zostaniemy oszukani. Dobry dealer Mazda Gliwice przyjmuje te pojazdy, które mają oczywistą historię napraw, czyli mamy też książkę serwisową. Auta z niepewnych źródeł nie są po prostu przyjmowane. W komisach wolnostojących zdarzają się niestety oszustwa, choć oczywiście nie we wszystkich. Nagminne jest jednak sprowadzanie samochodów zza granicy, następnie szybkie poprawki wyglądu, czasem cofnięcie licznika i auto sprzedaje się jako bezwypadkowe, z małym przebiegiem i w ogóle od osoby starszej, która bardzo o niego dbała. Niestety, rzeczywistość często jest inna, ale my dowiadujemy się o tym przy pierwszych naprawach, kiedy mechanik mówi nam, że musimy zrobić remont połowy samochodu. Możemy się przed tym trochę ustrzec, zabierając samochód przed zakupem do mechanika i dokładnie sprawdzając stan techniczny, choć i tak pewne rzeczy mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz