Menu

Co to jest POS i czy jest kluczem do szybszej realizacji zamówień?

Luty 28, 2017 - Gastronomia
Co to jest POS i czy jest kluczem do szybszej realizacji zamówień?

W dzisiejszych czasach długie czekanie na obsługę i dania w wielu przypadkach kończy się utratą klienta. Doskonale zdają sobie z tego sprawę restauratorzy. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób możesz przyśpieszyć pracę w Twoim lokalu.

Program, który usprawni pracę całej restauracji

Na samym początku należy zadać sobie pytanie: co to jest POS? Jest to oprogramowanie, które służy do prowadzenia szybkiej i intuicyjnej sprzedaży poprzez ekran dotykowy. Obecnie praktycznie każdy szanujący się restaurator lub właściciel lokalu gastronomicznego ma tego typu system w swoim obiekcie. Nic w tym niezwykłego. W końcu jest to sposób na przyśpieszenie procesu sprzedaży, a co za tym idzie na odniesienie sukcesu. W obecnych czasach wymagania klientów są spore i coraz trudniej im sprostać. Coraz częściej gościom nie wystarczy wyłącznie dobre jedzenie. Teraz zwracają oni uwagę na czas zamówienia, szybkość podania danego posiłku, czy też kulturę osobistą kelnera.

Jakie zalety posiada to rozwiązanie?

Skoro znasz już odpowiedź na pytanie: co to jest POS, warto przejść do jego zalet. Prócz tego, że sam proces sprzedaży nie trwa długo, ten program ma wiele przydatnych funkcji. Modyfikowanie zamówień i rachunków, obsługa programów lojalnościowych, czy kontrolowanie definiowalnych rabatów – to początek listy plusów tego rozwiązania. Poza tym system POS ułatwia pracę kelnerów i kuchni. Dzięki elektronicznym rozwiązaniom i najnowszej technologii zarówno szefowie kuchni, jak i kelnerzy zaoszczędzają mnóstwo czasu.

System dopasowany do Twoich potrzeb

Każdy lokal gastronomiczny ma swój własny profil. Są pizzerie, wyszukane restauracje lub lokale typu fast food. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego producent POS. Z tego też powodu stworzył on takie funkcje, by były one jak najbardziej dopasowane do danego obiektu. I tak pizzerie mają możliwość zamówienia pizzy podzielonej na kilka części, a każda z nich będzie miała inny dodatek. Lokale typu fast food bazują z kolei na trybie szybkiej sprzedaży, dlatego też ta funkcja przyda się najbardziej w ich przypadku. Wyszukanej restauracji najbardziej przyda się program lojalnościowy i możliwość współpracy z systemami kamer. Jakby tego było mało oprogramowanie POS współpracuje z drukarkami fiskalnymi. Dzięki temu możliwy jest wydruk na jednej drukarce z kilku stanowisk sprzedaży POS.

Dodaj komentarz