Menu

Chcesz sprzedać swoje auto? Pomoże ci w tym komis samochodowy Ruda Śląska

Styczeń 16, 2016 - Motoryzacja
Chcesz sprzedać swoje auto? Pomoże ci w tym komis samochodowy Ruda Śląska

Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach sprzedać samochód. W gąszczu mnóstwa ofert ciężko jest przebić się ze swoim ogłoszeniem. Jest jednak kilka sposobów na to, żeby przyspieszyć całą procedurę, a warto o tym pomyśleć już w momencie, gdy kupimy nasz samochód.

Zadbaj o to, żeby mieć przejrzystą historię

O tym, że kiedyś będziemy chcieli sprzedać samochód wiemy zazwyczaj już momencie jego kupienia. Dlatego warto zadbać o to, żeby auto miało pewną historię, aby przyszły kupujący dokładnie wiedział, co się z nim działo i chętniej kupił dzięki temu pojazd od nas. Niestety o tym trzeba pomyśleć już na początku, bo pewne rzeczy będą później nie do odtworzenia. Idealnym rozwiązaniem jest serwisowanie auta w ASO i dokładne prowadzenie książki serwisowej. Możemy również zbierać rachunki i faktury za wszelkie naprawy. Nawet jeśli przydarzy nam się coś na drodze, to będziemy mogli od razu pokazać dokumenty na to co i jak zostały zrobione. Kupujący chętniej weźmie samochód nawet po stłuczce, jeśli wie co się z nim działo, niż taki, który ma zupełnie nieznaną historię i musi uwierzyć sprzedającemu na słowo, że jest bezwypadkowy. Pochwalmy się taką historią w ogłoszeniu, jest to też na pewno dobry argument, gdy decydujemy się sprzedać auto przez komis samochodowy Ruda Śląska. Szczególnie, jeśli zależy nam na tym, żeby cena naszego auta nie była zaniżona, bo znamy jego wartość.

Wybierz odpowiednie miejsce na sprzedaż

Jest kilka sposobów na sprzedanie swojego samochodu. Jedni decydują się na wystawienie ogłoszenia na serwisach internetowych, sami odbierają telefony w tym temacie, spotykają się z potencjalnymi kupcami i prowadzą również całą sprzedaż. Możemy zgłosić się też do fachowców, którzy zajmą się tym za nas. Komis samochodowy Ruda Śląska przyjmie od nas auto, wystawi je na stronach internetowych, a następnie będzie rozmawiał z potencjalnymi nabywcami. Później jednak będzie chciał procent od sprzedaży, dlatego na pewno nie uzyskamy takiej kwoty, jaką na początku zakładaliśmy, chyba, że auto uda się sprzedać drożej. Najwygodniejsze jest natomiast rozliczenie się w salonie, gdy kupujemy nowe auto. Najczęściej sprzedajemy samochód, ponieważ kupujemy inny, wtedy w rozliczeniu zostawiamy swój samochód i pokrywamy tylko różnice. Mamy dzięki temu dużo mniej problemów, a i nie pozostaniemy bez auta ani przez chwilę.

Dodaj komentarz