Menu

Centrala VoIP – nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne dla firmy

Kwiecień 4, 2017 - IT
Centrala VoIP – nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne dla firmy

Każda firma w poszukiwaniu oszczędności stara się ograniczyć jak najbardziej koszty utrzymania biur. Tutaj możliwości jest bardzo wiele. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, na jakie nowoczesne rozwiązania warto postawić.

Centrala VoIP – czemu warto postawić na ten system?

Jeśli jednak oszczędności będziemy szukać w wyposażeniu biura oraz sprzęcie telekomunikacyjnym, jednym z lepszych rozwiązań jest instalacja centrali z polem komunikacyjnym IP. Umożliwia ona korzystanie z rozmów za pośrednictwem technologii VOIP. centrala VoIP tej klasy często w zakresie funkcji posiada nagrywanie rozmów, pocztę głosową, oraz możliwość zarządzania nią przez przeglądarki internetowe. To zdecydowanie więcej niż może nam zaoferować tradycyjna centrala telefoniczna. Nowoczesna centrala VoIP jest doskonałym rozwiązaniem dla firm liczących od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Daje możliwość zintegrowania różnych oddziałów firmy oraz osób pracujących zdalnie.

Centrala VoIP – popularne rozwiązanie w wielu firmach

W tego rodzaju sprzęt telekomunikacyjny możemy również wyposażać jedno lub wielorodzinne domy na użytek prywatny. Sprzęt ten zapewnia stabilne oraz bardzo dobrej jakości połączenia głosowe i video. Ponadto centralę taką możemy rozbudowywać dowolnie o kolejne linie telefoniczne lub moduły. Jej obsługa jest zwykle intuicyjna i bardzo prosta dzięki zastosowaniu panelu, w którym zarządzać możemy każdą z linii. To wszystko sprawia, że jest on popularnym rozwiązaniem w firmach, niezależnie od branży. Szczególnie jednak rozwiązanie to popularne jest w firmach posiadających rozbudowany dział call center lub contact center. Pozwala bowiem obniżyć w widoczny sposób koszty utrzymania centrali telefonicznej. Oferta sprzętu tego typu jest dość bogata na naszym rynku. Zależnie od potrzeb firmy, możemy liczyć na proste modele urządzeń, aż po bardzo złożone urządzenia z wbudowanymi wieloma funkcjonalnościami, dostosowanymi do indywidualnych oczekiwań. Niezależnie od modelu sam proces instalacji sprzętu nie jest skomplikowany i powinien sobie z nią poradzić każdy zatrudniony w firmie informatyk.

Dodaj komentarz