Menu

Buty motocyklowe: Wszystko co musisz nich wiedzieć

Listopad 4, 2016 - Motoryzacja
Buty motocyklowe: Wszystko co musisz nich wiedzieć

Właśnie kupiłeś swój pierwszy motocykl i chcesz skompletować strój? A może potrzebujesz nowych butów motocyklowych, ponieważ stare nie nadają się już do użytku? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak” to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Komfort przede wszystkim

Na rynku wyróżniamy wiele poszczególnych typów butów motocyklowych, jednak możemy je ogólnie podzielić na dwie kategorie: niskie i wysokie. Ten pierwszy typ zdobywa z roku na rok coraz większą popularność. Motocykliści cenią sobie niskie buty motocyklowe przede wszystkim za komfort, który oferują. Także ich zakładanie oraz zdejmowanie jest dziecinnie proste. Gdyby tych zalet było mało, to do tej listy można również dodać ich wygląd. Teraz już nie musisz obawiać się, że buty motocyklowe nie będą współgrały z jeansami i źle się będą prezentować na nodze. Jakby tego było mało, to ten rodzaj butów jest także bardzo korzystny pod względem ceny. Niestety, ma on także swoje wady. Niskie buty motocyklowe nie zapewniają dużego bezpieczeństwa, ochraniają jedynie palce i kostki, co w razie wypadku może nie być wystarczające. Na szczęście, są na rynku też producenci, którzy oferują ciut wyższe „trampki”, dzięki czemu kostka jest bardziej chroniona.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Drugim typem są wysokie buty motocyklowe. Są one zdecydowanie droższe niż buty niskie, ale za to zapewniają o wiele większe bezpieczeństwo. Dzięki temu masz pewność, że w razie wypadku wysokie buty motocyklowe Cię ochronią. W bardzo wielu przypadkach zdarzało się tak, że ten rodzaj butów uchronił poszkodowanego przed zmiażdżeniem stopy, a nawet jej amputacją. Pamiętaj, aby wybierając obuwie zwracać uwagę materiał, z jakich zostały one wykonane.

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupów?

Na co zwracać uwagę, kiedy jesteśmy na zakupach? Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy kość piszczelowa jest chroniona przez protektor, czy przez miękką imitację, która nie zapewnia żadnego bezpieczeństwa. Poza tym zwróć uwagę na to, aby kostki były osłonięte protektorami, najlepiej z obu stron buta. Pamiętaj o tym, że ochraniacz w środku nie powinien uwierać, tylko mieć miękkie wypełnienie oraz wyprofilowanie na kość. Także palce powinny być dobrze chronione. Na szczęście, większość producentów zwraca na tę kwestię uwagę, dzięki czemu buty motocyklowe zapewniają coraz większe bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz